Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

Witam, Pracodawca złożył mi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia uzasadniając je, że ponoszę winę za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych polegające na 1/ wielokrotnym i samowolnym, bez dokonywania wymaganych uzgodnień z praocdawcą, oraz z naruszeniem obowiązujących procedur kontroli kosztów, zaciąganiu zobowiązań w imieniu pracodawcy oraz dysponowaniu majątkiem pracodawcy bez wymaganej zgody z jego strony. 2/ rażąco nieprawidłowym, nierzetelnym, bezpodstawnym dokonywaniu rozliczeń, ich akceptowaniu, potwierdzaniu ich prawidłowości oraz wprowadzaniu w błąd pracodwacę. Sprawa dotyczyła kosztów przeprowadzki oraz prac remonto-budowlanych, dostaw różnych rzeczy (środków czystości, krzeseł, usług transportowych itp). Faktem jest, że w natłoku zadań współpraca z tą firmą była dla mnie wygodna a ja nie kontrolowałem dokładnie wszystkich faktur, jednak na pewno nie były one zawyżane tak bardzo by narażać pracodawcę na zanczne straty. Ponad to był to czas kiedy musiałem się zajmowac wieloma sprawami jednocześnie i nie na wszystko znajdowałem czas. W wielu innych obszarach wykazywałem się jednocześnie nadzwyczajną gospodarnością i oszczędnościami. Czy pracodawca mógł mnie zwolnić z tego powodu? - czy mogę się odwołać do sądu pracy?

zapytał(a): Zygmunt data: 4.10.2010

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 9
  • 5
  • 1
  • 0
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.