Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam Mam pytanie dot rozdzielności majątkowej współmałżonków. Z narzeczoną planujemy niedługo ślub. Ja obecnie posiadam mieszkanie i jestem jego jedynym właścicielem. Mieszkanie zostało kupione na kredyt. Moi rodzice za jakieś 2-3 lata będą mogli mi pomóc spłacić kredyt. Moje pytanie jest takie czy moja przyszła żona będzie miała jakieś prawo do części pieniędzy, które dadzą moi rodzic na spłatę mieszkania? Jakie są formy zabezpieczenia aby takiego roszczenie w przyszłości nie było? Dziękuję za odpowiedź!

zapytał(a): Marcin D. data: 19.11.2011

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • 5
  • 5
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.