Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam Kto wjeszcze moze mi pomoc.

Po rozwodzie w 2007 roku Sad Okregowy w Poznaniu uregulowal sposob korzystania stron ze wspolnego domu./Odpis sentencji wyroku z dnia 25 .o7.2007r Ja mieszkam na parterze a byla zona z dziecmi na pietrze mamy osobne wejscia i nikt nikomu nie przeszkadza. Sad jednak nie podzielil majatku wspolnego. Byla zona po 4 latach doreczyla mi umowe najmu lokalu i stwierdzila ze dom w calosci zostal przepisany na nasze 2 corki one sa wlascicielami a ona wystepuje w ich imieniu.(Corki sa niepelnoletnie) a ja musze placic za wynajem a jesli nie to bedzie eksmisja czyli na ulice!12 stycznia wylaczyla mi prad a wezwana policja na miejsce zdrzenia stwierdzila ze nie moze zmusic bylej zony do wlaczenia pradu a ja musze wystapic na droge prawna z powodzctwa cywilnego..Zaznaczam ze niewyrazalem zadnej zgody na przepisanie czesci budynku /parteru na swoje corki.Aktualnie wnioslem sprawe do Sadu Cywilnego o podzial majatku wspolnego.Dodam ze na zadnej rozprawie niebylem strona po prostu zostalem pominiety.Ex zona grozi mi eksmisja Sprawe zglosilem na policje ale dzis jest 11 luty a ja jestem nadal bez pradu.Gzie ja moge jeszcze to zglosic co robic dalej ta kobieta neka mnie na rozne strony Wiem ze dom, który stanowi składnik majątku wspólnego małżonków, należy do obojga małżonków. Oznacza to, że zarówno w czasie trwania małżeństwa, jak i po ustaniu związku każdy z małżonków (byłych małżonków) posiada prawo własności (współwłasności) tego składnika majątku. Po ustaniu wspólności majątkowej (np. wskutek rozwodu) majątek wspólny może W wyniku prawomocnego podziału mieszkania na dwa odrębne mieszkania ustaje prawo przysługujące wspólnie małżonkom do dotychczasowego mieszkania, powstaje zaś odrębne prawo każdego z małżonków do przyznanego mu, utworzonego przez podział, mieszkania. Jak podkreśla judykatura, dokonanie podziału mieszkania nie stanowi jednocześnie rozliczenia stron z tytułu wydatków i nakładów poniesionych na mieszkanie, dom. Na zgodny wniosek stron sąd może orzec o obowiązku dokonania odpowiedniej spłaty lub dopłaty z tego tytułu na rzecz drugiego małżonka, ale tylko w razie zgodnego określenia przez oboje z małżonków wyso Wspólne mieszkanie po rozwodzie a podział majątku Podział majątku małżonków może być dokonany podczas rozprawy rozwodowej ale także po jej zakończeniu. Podczas podziału majątku rozpatruje się tytuł własności do lokalu nie zaś możliwość z niego korzystania. Podczas tego podziału tytuł własności mieszkania może przypaść jednemu z małżonków pod warunkiem spłaty drugiego. Inną opcją jest sprzedaż wspólnego mieszkania i podział zysku bądź podział fizyczny mieszkania.

zapytał(a): aleksander ptaszynsk data: 11.2.2012

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 9
  • 9
  • 9
  • 8
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.