Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam, Chcę wybudować budynek z drewna o powierzchni 6mx5.8m i wysokości ok 3.5m który będzie przeznaczony w połowie na garaż a druga połowa będzie tylko zadaszona. To wszystko ma znajdować się na działce ok 20ar. Działka ma charakter prostokąta i w jego początku jest wybudowany dom jednorodzinny ponieważ tylko tam została wydana zgoda na budowę. Część na której chcę wystawić budynek już nie jest budowlana ale należy do tej samej działki. Moje pytanie to: Czy muszę wystąpić o pozwolenie na budowę? Czy budynek ma być wolno stojący czy może być postawiony na wbetonowanych w grunt słupkach? Właścicielem nieruchomości jest moja żona 1/3 i współwłaściciel 2/3 moi teściowie - czy ewentualnych formalności może dokonać tylko jedna strona? Pozdrawiam zespół i z góry dziękuję za odpowiedź.

zapytał(a): Maestro data: 30.9.2012

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 5
  • 3
  • 3
  • 5
  • 0
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.