Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam Panstwa, Prosze o podpowiedz jak wyglada sprawa podzialu majatku przy rozwodzie. Z mezem mieszkamy w Anglii od 4 lat. Maz Polak. Przed slubem mielismy podpisana umowe tzw Intercyze. Ja i maz pracujemy, nie mamy dzieci i nic w trakcie malzenstwa nie bylo nabyte. Sa oszczednosci tylko w bankach na roznych kontach. Mieszkamy w jego mieszkaniu, ktore on kupil w kredyt przed slubem. Mieszkanie w Londynie. Ja posiadam nieruchomosciw Polsce. Place mezowi co miesiac polowe swojej pensji na swoje utzrymanie i koszty mieszkania. - Czy dobrze rozumiem ze przy rozwodzie wszystko co bylo nabyte przed slubem nie podlega podzialowi? -Co bedzie podzielone w trakcie rozwodu? - Czy wplywa na podzial majatkowy udowodnienie zdrady meza i jego winy jako przyczyny rozwodu? - gdzie powinnam sie udac zaczynajac sprawe rozwodowa? - o czym powinnam wiedziec? Z gory dziekuje za odpowiedz Agata

Slub z Polakiem, zawarty na terenie UK. Intercyza podpisana w Polsce. Rozwoz z winy meza (zdrada). Brak dzieci. Maz posiada oszczednosci i nieruchomosci w UK (kredyt). Ja posiadam nieruchomosci w Polsce i oszczednosci w UK.

zapytał(a): Agata data: 27.7.2011

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 2
  • 4
  • 7
  • 9
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane