Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam, mam pytanie z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych. Mój tato jest ubezpieczony w TU z tytułu "dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznej". Po kolejnej operacji i wypłacie świadczenia otrzymał pismo informujące, że zgodnie z WO ubezpieczenia wypłata świadczenia w wysokości co najmniej 100% sumy ubezpieczenia liczonych jako suma procentów sumy ubezpieczenia należnych za każdą operację będącą następstwem tej samej choroby powoduje zakończenie odpowiedzialności TU. W związku z tym ustaje obowiązek opłacania składki. Czy tak działają ubezpieczenia zdrowotne? Czy nie można dalej kontynuować tego ubezpieczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

zapytał(a): Asia data: 12.7.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 9
  • 5
  • 3
  • 0
  • 7
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane