Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam, mam pytanie odnośnie urlopu rodzicielskiego połączonego z pracą. Czy § 40 ustawy o świadczeniach pieniężnych stosuje się w przypadku art. 1821 § 5 Kodeksu pracy, tj. w przypadku korzystania z urlopu rodzicielskiego z jednoczesnym łączeniem pracy na pół etatu oraz czy konieczne jest sporządzanie aneksu do umowy. Takie, bardzo dla mnie niekorzystne rozwiązanie proponuje mi pracodawca. Twierdzi, że w przypadku powrotu do pracy (*1/2etatu) stawka mojego macierzyńskiego nie będzie wynosić połowy z 60% dotychczasowej, wcześniej wypracowanej kwoty, ale od podstawy na nowo naliczonej- tj. od połowy \"gołego\" etatu bez nadgodzin. Dodatkowo, łączenie urlopu z pracą rzekomo oznacza, że zmienia się mój wymiar czasu pracy i potrzebny jest aneks zmieniajacy mój wymiar czasu pracy. Bardzo proszę o poradę.

zapytał(a): Kasia data: 15.7.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 2
  • 4
  • 1
  • 1
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane