Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Witam, Chciałabym wiedzieć, czy § 40 ustawy o świadczeniach pieniężnych stosuje się w przypadku art. 1821 § 5 Kodeksu pracy, tj. w przypadku korzystania z urlopu rodzicielskiego z jednoczesnym łączeniem pracy na pół etatu oraz czy konieczne jest sporządzanie aneksu do umowy zmieniającego mój wymar czasu pracy (tak twierdzi pracodawca). Powyższa ustawa oznacza, że w momencie porowu do pracy na pół etatu podstawa mojego zasiłku macierzyńskiego będzie na nowo wyliczona (tj. od "gołego etatu"), a nie tak jak się spodziewałam- połowa z 60% wcześniejszego zasiłku (z wypracowanymi nadgodzinami).

urlop rodzicielski połączony z pracą

zapytał(a): kasia data: 15.7.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 5
  • 3
  • 0
  • 6
  • 1
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.