Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Kto zapłaci podatek od spadku?

Witam. Mam pytanie odnośnie podatku od spadku.... Mianowicie: Kto (czy wszyscy) płaci podatek od spadku, gdy spadkodawca powołuje w testamencie swego syna do całości spadku i jednocześnie zobowiązuje go do wydania rodzeństwu ich części spadku, zgodnie z zapisem w testamencie? Czy zapłaci tylko ta 1 osoba, czy wszyscy? Z góry dziękuję za szybka odpowiedź :)

zapytał(a): Basia data: 13.1.2012

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 6
  • 7
  • 3
  • 4
  • osób

Współpracują z nami

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane