Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Jestem w ciąży i na zwolnieniu lekarskim. Teoretycznie powinna mieć płacone 100% pensji. Moja płaca zasadnicza, jaką mam na umowie to 4.800. Wiem, że wg prawa wynagrodzenie chorobowe rozlicza się 100% od podstawy, a podstawa rozlicza się za 12 m-cy poprzedzających m-c powstania nieobecności (chorobowego). W tym wypadku moja średnia wynosi 4826,83 PLN. Jednak okazuje się, że pracodawca nie liczy tej kwoty, ale kwotę bez składek ZUS czyli 4165,07 PLN. Różnica to 661,76PLN. Czy to jest prawidłowe?

zapytał(a): Aga M. data: 30.11.2012

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 6
  • 3
  • 7
  • osób

Współpracują z nami

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane