Forum prawne

Jestem sołtysem II kadencji dużej miejscowości. Przy ostatnich wyborach na sołtysa, utworzyła

Jestem sołtysem II kadencji dużej miejscowości.
Przy ostatnich wyborach na sołtysa, utworzyła się duża grupa przeciwników, która popierała na wszelki sposób moją kontrkandydatkę. Wybory na sołtysa i Rady Sołeckiej odbywają się w tradycyjny sposób, czyli przez głosowanie do urn. Sołtysem zostałam dalej, ale nie wybrano Rady Sołeckiej, bo zgłosiła się tylko jedna osoba(zapis w statucie mówi o 8 osobach).
We wrześniu 2015, czyli na pierwsze zebranie wiejskie przyszła właśnie ta grupa ?agresywna? i złożyła wniosek o utworzenie komisji rewizyjnej, podała członków i pod naciskiem podjęła uchwałę, bo ich była większość. W statucie jest zapis, że zebranie wiejskie może powołać komisje rewizyjną, ale nie jest określone ile członków ma liczyć, niema regulaminu czym ma się zająć czy jak ma się odbyć głosowanie(jawnie ? tajnie). Jest też punkt 2 par. 3, że należy powiadomić mieszkańców na minimum 5 dni od zebrania o porządku obrad w którym będzie informacja, że będziemy wybierać komisie rewizyjną i podejmować uchwałę, a tego nie uczyniono . Naruszono więc punkt 2 par. 3, tym samym istnieją chyba podstawy do anulowania uchwały przez Urząd czy zebranie wiejskie.
Do Rady Miasta pisałam pismo o uchylenie. Przewodnicząca Rady Miasta odpisała, że nie naruszono podstaw? .
Czuję, że to ja mam rację, nie może być tak, że przyjdzie jakaś grupa społeczna i ustala co chce. Komisja może powstać ale z powiadomieniem wszystkich mieszkańców na tablicach, stronie internetowej itd.
Jako sołtys od samego początku informuję mieszkańców i stosuję się do zapisu statutu.
Proszę o poradę co dalej robić, gdzie się można odwołać by uchylić tą uchwałe.
Pozdrawiam Danuta

2016.8.22 11:49:56

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Jestem sołtysem II kadencji dużej miejscowości. Przy ostatnich wyborach na sołtysa, utworzyła

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika