Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Jakie wnioski muszę złożyć i w jakiej kolejności?

Witam, Gdy miałam niespełna 16 lat urodziłam dziecko. Ojciec dziecka je uznał i jest wpisany w akcie urodzenia. Z racji mojej niepełnoletności zgodziłam się (ojciec dziecka także) na ograniczenie nam praw rodzicielskich i ustalenie moich rodziców rodziną zastępczą dla mojego dziecka. Ustalenie sądu było takie, że miało to trwać do czasu ukończenia przeze mnie studiów. Odkąd dziecko skończyło 2,5 roku jego ojciec w ogóle się nim nie interesuje i z nim nie kontaktuje. Nie zostały też ustalone żadne alimenty. Teraz kończę studia i chcę odzyskać pełnię władzy rodzicielskiej i zlikwidować tę rodzinę zastępczą, a także w drugiej kolejności pozbawić władzy rodzicielskiej ojca dziecka i pozwać go o alimenty. Wiem, że najpierw muszę złożyć wniosek o przywrócenie mi władzy rodzicielskiej, a dopiero gdy to nastąpi wniosek o zabranie władzy rodzicielskiej ojcu dziecka i pozew o alimenty. Nie wiem natomiast czy poza wnioskiem o przywrócenie mi pełnej władzy rodzicielskiej muszę również składać jakiś wniosek o zlikwidowanie tej rodziny zastępczej? Czy można to ująć w jednym wniosku, czy nastąpi to automatycznie po przywróceniu mi władzy rodzicielskiej? Wniosku o pozbawienie władzy ojca i pozwu o alimenty nie mogę złożyć w jednym dokumencie, ale mogę je złożyć w tym samym czasie? Sytuacja jest skomplikowana przez tę rodzinę zastępczą, a zależy mi na tym żeby wszystko załatwić poprawnie.

zapytał(a): Kasiunka69 data: 8.1.2011

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 6
  • 6
  • 7
  • 9
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.