Można napisać takie pismo. Jednak korzystanie z prawa odmowy składania odbywa się po wezwaniu świadka do sądu celem złożenia stosownych zeznań. (...)
W analizowanej sytuacji doszło do zwykłej pomyłki i dlatego też sprostowanie tego błędu nie powinno nastręczać jakichkolwiek trudności. Informacja, (...)
Czy można eksmitować uciążliwego sąsiada z mieszkania, którego jest on właścicielem?
Służy temu instytucja uregulowana w art. 13 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. (...)
Oczywiście. Zgodnie z ogólnymi przepisami kodeksu postępowania cywilnego, można ustosunkowywać się, w formie pisemnej, co do każdego dowodu. Opinia (...)
Sąsiad wyciął mi jabłoń na działce budowlanej. Jakiego odszkodowania mogę się domagać?
Po Pana stronie powstała szkoda na skutek działania Pana sąsiada. Toteż sąsiad Pana ponosi za nią odpowiedzialność. Zachowanie Pana sąsiada w (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.