Członkowie zarządu spółki z o.o. powinni podpisywać się zgodnie z wzorem podpisu złożonym do Krajowego Rejestru Sądowego przy powoływaniu (...)
Zgodnie z artykułem 270. § 1. Kodeksu Karnego, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego (...)
Czy dokument urzędowy do swojej ważności wymaga podpisu?
Powszechnie przyjęta w doktrynie procesu cywilnego jest teza, że dokument urzędowy musi być podpisany. Obowiązek ten wynika m.in. z wymagania sporządzenia (...)
Dokumentem w rozumieniu prawa karnego jest każdy przedmiot lub zapis na komputerowym nośniku informacji, z którym związane jest okreslone prawo albo, (...)
Fakt, że dłużnik wekslowy zaprzecza prawdziwości podpisu na dokumencie weksla, nie świadczy jeszcze, że nie można dochodzić praw z weksla przed (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.