Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Firma produkująca odzież tylko i wyłącznie na zamówienie klientów prowadzi nieoficjalnie sklep w swojej siedzibie, w którym można kupić tzw. \'końcówki serii\' (w miejscowości gdzie mieści się firma są roznoszone ulotki, także każdy \'z ulicy\' może do tego sklepu trafić). Są to produkty klientów, które zostały po produkcji, z ich grafikami lub logotypami, do których producent nie ma praw autorskich. Co więcej, jest to sprzedaż w żaden sposób nierejestrowana, czyli nie są wydawane ani faktury, ani paragony. Czy mogę zgosić ten czyn jako popełnienie przestępstwa gospodarczego? Do jakiej instytucji mogę to zgłosić?

zapytał(a): MJ data: 18.3.2017

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 9
  • 5
  • 8
  • 8
  • 2
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane