Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Czy po śmierci jednego z kredytobiorców całość zadłużenia przechodzi na drugiego ??

Witam, mam takie pytanie, moja mama wraz z babcią kilka lat temu zaciągnęły w banku kredyt hipoteczny na remont domu. Kredyt jest oczywiście ubezpieczony, spłacały raty po połowie, niestety babcia po ciężkiej chorobie zmarła, czy teraz całość spłaty kredytu spada na moją mamę, czy ma spłacać tylko swoją część, a ubezpieczenie kredytu pokryje różnicę.

zapytał(a): Arek data: 16.12.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 0
  • 3
  • 4
  • 3
  • 2
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane