Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie pieniężne ze strony gazety?

Mianowicie chodzi o to, że pewna gazeta miejska opublikowała zdjęcie mojego autorstwa (jestem fotografem-amatorem) w użyciu jednego ze swoich artykułów dotyczące modelki widniejącej na tej fotografii. Pomijając poniżej aspekt autorstwa zdjęcia czyli mojego nazwiska. Zdjecie zostalo rowniez poddane licznym modyfikacjom na potrzeby artykułu o czym ja równiez nie wiedzialam- o tym ze taki artykul ukazal sie dowiedzialam sie dopiero po jakims czasie. czy w przypadku kiedy nie zawarłam z modelka umowy na prawa autorskie wykonanych zdjec moge dochodzic swoich praw jesli chodzi o odszkodowanie ze strony redakcji tej gazety?

zapytał(a): Iza data: 11.4.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 5
  • 0
  • 1
  • 6
  • 3
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.