Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Czy mam prawo udać się do sądu? Czy mam prawo do odszkodowania? Jeśli tak, to jakiej kwoty mogę oczekiwać? Czy takie sprawy nadają się do sądu?

Przeszukując portal społecznościowy facebook.com natknąłem się na swoje zdjęcie. Wstawiający to zdjęcie nie otrzymał żadnej zgody na jego publikację. Zdjęcie jest dla mnie niekorzystne i nieprzyjemne, ponieważ znajduję się na nim tylko Ja, i obok mnie znajduje się butelka z alkoholem i puszki piwa. Zdjęcie jest prywatne, i musiało zostać w jakiś sposób skopiowane z mojego dysku. Dzięki publikacji tego zdjęcia miałem kilka problemów w szkole. Mam 18 lat (skończone w maju bieżącego roku. I chciałbym się dowiedzieć jak wysokie odszkodowanie mi się należy, i czy w ogóle mam prawo ubiegać się o odszkodowanie? Dodam tylko, że na portalu społecznościowym, ta osoba, która opublikowana to niekorzystne zdjęcie, założyła mi profil, podpisując iż jest to mój "FanPage" czyli strona poświęcona mojej twórczości, gdyż nagrywam covery i w mojej okolicy jestem rozpoznawalny. Wyraziłem zgodę na ten profil, lecz zdjęcie, które zostało tam opublikowane wyrządziło mi kilka przykrych szkód. Prosiłem już o usunięcie tego zdjęcia, lecz nie poskutkowało. I chcę wejść na drogę sądową. Mam jakieś prawa do tego ?

zapytał(a): Marcin data: 11.7.2011

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 4
  • 9
  • 9
  • 9
  • 8
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.