Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Czy do wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim w ciaży i na urlopie macieżyńskim wliczają się nadgodziny za soboty (umowa o pracę od pn do pt)?

Witam, jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, pracuję od poniedziałku do piątku w godz 7-15, dodatkowo ze względu na specyfikę pracy (mikrobiolog) mam dyżury w soboty (zazwyczaj po 8 godzin ale bywa, że 5) w zależności od potrzeb od 1 do 3 sobót w miesiącu za co mam płacone wynagrodzenie w wysokości 150% wynagrodzenia za godzinę (pensja brutto dzielona na ilość godzin w miesiącu np 168 i razy 1,5) płatne razem z wynagrodzeniem na koniec miesiąca (kwota z nadgodzin sobotnich widnieje na RMUA jako kwota dochodu-pierwsza pozycja z lewej na górze, zamiast podstawowej pensji np 4000 brutto kwota 4855 brutto). Kwota z nadgodzin średnio podwyższa moją pensję o ok 200-300 zł netto. Jestem obecnie w szóstym miesiącu ciąży i jestem od 24 stycznia do 11 lutego na pierwszym zwolnieniu lekarskim od 2 lat, otrzymałam pensję podstawową (100%wynagrodzenia) + płatne nadgodziny za 1 sobotę - 8 godzin bo raz byłam z styczniu. Moje pytanie jest następujące czy średnia pensja z 12 miesięcy do wyliczenia zwolnienia powinna być podstawowa czy wraz z nadgodzinami za sobotę i czy tak samo będę miała wyliczone wynagrodzenie na macierzyńskim i czy płatne nadgodziny w sobotę nie powinny wynosić 200%? 2 lata temu w innej firmie miałam płacone 200% i koleżanka miała wliczone do zwolnienia i macierzyńskiego nadgodziny w soboty i nawet premię kwartalną. Proszę o poradę.

zapytał(a): Agnieszka Łabęcka data: 30.1.2013

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 5
  • 3
  • 3
  • 5
  • 0
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.