Logowanie

Zapytaj w e-prawnik.pl

dodaj nowe pytanie

Czy będąc jednym ze wspólników zakładającym spółkę jawną, muszę wcześniej założyć działalność gospodarczą?

Planuje w najbliższym czasie założyć spółkę jawną. Mój przyszły wspólnik ma w tym momencie otwartą własną działalność gospodarczą na której działa. Pytanie: Czy jeśli chcemy razem założyć s.j. obaj wspólnicy muszą mieć otwartą własną działalność gospodarczą?

zapytał(a): Krzysiek data: 28.9.2011

Odpowiedz Sprawdź bezpłatną wycenę!

Odpowiedzi

  • Tak. Spółkę cywilną mogą zawierać osoby fizyczne jak i osoby prawne ale każdy wspólnik spółki cywilnej będący osobą fizyczną musi prowadzić indywidualną działalność gospodarczą.

    odpowiedział(a): Kasia data: 31.10.2011

    65 66
Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Tagi

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 1
  • 1
  • 7
  • 3
  • 9
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane