Spółdzielnia ma obowiązek dokonywać waloryzacji wkładu. W związku z tym podana kwota jest najprawdopodobniej kwotą już zwaloryzowaną (trzeba o (...)
Zgodnie z zasadami prawa cywilnego, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w tej sytuacji darować synowi mieszkanie. Przepisy prawa cywilnego nie stawiają (...)
Mieszkanie nabyte w drodze dożywocia, w trakcie trwania małżeństwa z ustrojem wspólności majątkowej, wchodzi jako prawo do tej wspólności. Takie (...)
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że chodzi o mieszkanie własnościowe. W tym przypadku możliwa jest wyłącznie sprzedaż takiego mieszkania (...)
Skoro istnieje pomiędzy Państwem rozdzielność majątkowa, a mieszkanie zostało zakupione z majątku odrębnego (samodzielnie zaciągniętego kredytu), (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.